2022/12/03
۱۴۰۱ شنبه ۱۲ آذر
اسامی داروهای بدون نسخه که بیمه شدند

اسامی داروهای بدون نسخه که بیمه شدند

به دنبال اصلاح سیاست‌های ارزی دارو و اجرای طرح «دارویاری» در کشور، داروهای «بدون نسخه» هیچ گونه تغییر قیمتی نداشتند و حتی ۱۱۹ قلم از آن‌ها مشمول پوشش بیمه‌ای شدند و به این ترتیب بیماران در صورت مراجعه با نسخه به داروخانه جهت دریافت این داروها، شاهد کاهش قیمت آنها نسبت به قبل از اجرای طرح خواهند بود.

تنخواه- به دنبال اصلاح سیاست‌های ارزی دارو و اجرای طرح «دارویاری» در کشور، داروهای «بدون نسخه» هیچ گونه تغییر قیمتی نداشتند و حتی ۱۱۹ قلم از آن‌ها مشمول پوشش بیمه‌ای شدند و به این ترتیب بیماران در صورت مراجعه با نسخه به داروخانه جهت دریافت این داروها، شاهد کاهش قیمت آنها نسبت به قبل از اجرای طرح خواهند بود.


 بامداد ٢٣ تیر وزیر بهداشت از آغاز طرح «دارویار» خبر داد؛ طرحی که در جهت اصلاح سیاست‌های ارزی دارو و افزایش دسترسی مردم به آن اجرا و خط قرمز آن نیز هرگونه افزایش پرداختی از جیب بیماران، عنوان شد.


«دارویاری» از داروهای تولید داخل آغاز شد و برهمین اساس هم فعلا تغییری متوجه داروهای وارداتی و همچنین تجهیزات پزشکی نیست. در بین داروهای تولید داخل نیز «داروهای بدون نسخه» و «داروهای تحت لیسانس» هیچ گونه افزایش قیمتی را از ابتدای زنجیره نداشتند. بنابراین این داروها نیز با قیمت قبل در داروخانه‌ها عرضه می‌شوند.


البته تاکید می‌شود که در بین داروهایی که تغییر قیمت داشتند این تغییر قیمت برای دولت و بیمه‌ها بوده است و مردم هیچ گونه افزایش پرداختی را نسبت به قبل از اجرای این طرح متحمل نخواهند شد و مسوولان بارها تاکید کردند که این موضوع خط قرمز دولت و وزارت بهداشت برای اجرای طرح دارویاری است.


یکی از اقداماتی که در راستای دارویاری انجام شد، پوشش بیمه‌ای و کاهش قیمت ۱۱۹ قلم از داروهای بدون نسخه معروف به OTC است؛ به طوری که این داروها نه تنها هیچ گونه تغییر قیمتی نسبت به قبل نداشتند، بلکه ۱۱۹ قلم از پرمصرف‌ترین‌های آنها مشمول پوشش بیمه‌ای شدند و به این ترتیب بیماران در صورت مراجعه با نسخه به داروخانه جهت دریافت این داروها، حتی شاهد کاهش قیمت هم نسبت به قبل از اجرای طرح خواهند بود.

کدام داروهای «بدون نسخه» بیمه شدند؟
کدام داروهای «بدون نسخه» بیمه شدند؟
کدام داروهای «بدون نسخه» بیمه شدند؟
کدام داروهای «بدون نسخه» بیمه شدند؟
کدام داروهای «بدون نسخه» بیمه شدند؟
کدام داروهای «بدون نسخه» بیمه شدند؟

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.