2022/07/04
۱۴۰۱ دوشنبه ۱۳ تير
اقتصاد آمریکا گرفتار رکود شده است
ایلان ماسک:

اقتصاد آمریکا گرفتار رکود شده است

ثروتمندترین فرد جهان شب گذشته گفت که به احتمال زیاد اقتصاد آمریکا درگیر رکود شده است.

تنخواه- به گزارش راشاتودی، ایلان ماسک که هم اکنون از سوی نشریه فوربس ثروتمندترین فرد جهان معرفی شده، شب گذشته گفت که به احتمال زیاد اقتصاد آمریکا وارد یک رکود شده که یک سال تا 18 ماه زمان خواهد برد.


وی طی سخنانی در میامی بیچ آمریکا تاکید کرد که احتمالا مردم آمریکا روزهای سختی پیش رو خواهند داشت که ممکن است 12 تا 18 ماه به طول بینجامد.


وی نسبت به سیاست دولت آمریکا در چاپ حجم زیاد پول انتقاد کرد.


پولدارترین فرد جهان تأکید کرد: دولت کنونی آمریکا به نظر نمی‌رسد که خیلی کار انجام داده باشد. در دولت قبلی اگر ترامپ را‌‌‌‌‌‌‌‌ کنار بگذاریم، افراد زیادی در دولت بودند که در انجام کارها اثرگذار بودند.


ماسک گفت: اصلی‌ترین دلیل تورم اقدام دولت در چاپ بالای پول بوده است. دولت نمی‌تواند فقط به ارقام بالا و بدون داشتن درآمد چک صادر کند و تورم اتفاق نیفتد. نگرانی‌ها نسبت به وقوع رکود در آمریکا طی ماه‌های گذشته افزایش یافته و بانک مرکزی این کشور نیز سیاست‌های تشدید پولی را‌‌‌‌‌‌‌‌ با هدف کنترل تورم که حالا به بالاترین میزان در 40 سال گذشته رسیده، در پیش گرفته است.


رشد اقتصادی آمریکا در سه ماهه نخست امسال منفی 1.4 درصد بود.

انتهای پیام

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.