2022/05/18
۱۴۰۱ چهارشنبه ۲۸ ارديبهشت
انتشار گزارشات ۹ماهه در دقیقه نود

انتشار گزارشات ۹ماهه در دقیقه نود

در حالی که مهلت ارسال اطلاعات عملکرد ۹ماهه شرکت‌های بورسی روی سامانه کدال با اتمام دی‌ماه به پایان می‌رسد اما سهامداران کماکان شاهد شانه خالی کردن تعداد قابل توجهی از شرکت‌ها جهت انتشار اطلاعات و گزارشات عملکردی در ۹ماهه نخست سال جاری هستند.

تنخواه- صبح امروز تعدادی از شرکت‌های بورسی گزارش عملکرد ۹ماه خود را در سامانه کدال بارگذاری کرده و در اختیار سهامداران قرار دادند. از جمله این شرکت‌ها می‌توان به «پخش هجرت»، «بیمه کوثر»، «صنایع غذایی مینو شرق»، «پتروشیمی امیرکبیر»، «سیمان باقران»، «قند اصفهان»، «خدمات انفورماتیک»، «پتروشیمی تندگویان»، «تامین سرمایه نوین»، «سیمان لارستان» و… اشاره کرد.


حال این سئوال مطرح می‌شود که چرا باید تعداد زیادی از شرکت‌های بورسی انتشار مهمترین اطلاعاتی که مورد استفاده سهامداران قرار می‌گیرد را به آخرین لحظات و دقیقه نود موکول کنند؟


این در حالیست که بسیاری از شرکت‌های بزرگ و اصطلاحا شاخص‌ساز بورسی هنوز گزارشات عملکرد ۹ماهه نخست سال خود را در دسترس سهامداران قرار نداده‌اند.

انتهای پیام

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.