2022/05/18
۱۴۰۱ چهارشنبه ۲۸ ارديبهشت
عرضه املاک شهرداری تهران در بورس کالا

عرضه املاک شهرداری تهران در بورس کالا

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران، به تشریح ابعاد مختلف عرضه املاک شهرداری در بورس کالا پرداخت.

تنخواه- ابوالفضل فلاح معاون مالی شهردار تهران، در نشستی که با حضور رئیس مرکز ارتباطات شهرداری تهران،مدیر عامل شرکت پیام رسا، مدیر کل دفتر برنامه ریزی و هماهنگی امور اقتصادی شهرداری تهران،مدیر عامل سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران برگزار شد، افزود: افزایش بهای تمام شده پروژه ها،تبلیغات بازار شفاف سازی و سالم سازی، تقویت بازار تقاضا، مولد سازی دارایی های شهرداری تهران و ... از جمله مهم ترین اهداف این اقدام است.


وی با تاکید بر این نکته که این رویکرد بسیار مورد توجه شهردار تهران، قرار گرفته است اظهار داشت: با پذیرش املاک در بورس‌کالا، این اطمینان حاصل می‌شود که فروش و واگذاری این املاک در آینده و انتقال قطعی آن با مشکلی مواجه نخواهد شد.


 فلاح ادامه داد: همچنین در این زمینه شفافیتی که در مسیر پذیرش و عرضه در بورس‌کالا وجود دارد، سبب استقبال مردم از این عرضه‌ها خواهد شد.


 معاون شهردار تهران،در رابطه با آمادگی بورس کالا برای عرضه املاک مازاد دولتی در قالب روش‌های مختلف، گفت: آمادگی در بورس کالا برای عرضه املاک وجود دارد و این بستر در بورس کالا فراهم است و هیچ مشکلی وجود ندارد.


معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران، با تاکید بر اینکه شهرداری می‌تواند از طریق مزایده یا از مسیر بورس‌کالا اقدام به واگذاری املاک خود برای تامین مالی کند، افزود: در آینده نزدیک اتفاق خوبی در زمینه فروش املاک شهرداری رقم خواهد خورد و قطعا ذینفعان اجرای این طرح شهروندان خواهند بود.


همچنین در ادامه عماد الدین سخایی مدیر کل دفتر برنامه ریزی و هماهنگی امور اقتصادی شهرداری تهران به ارائه توضیحاتی به صورت پاور پوینت در خصوص جایگاه بورس کالای ایران در بازارسرمایه، بورس کالای ایران در گذر زمان ،کارکردهای بورس کالایی،ساختار کلی بازارهای بورس کالای ایران، اطلاعیه عرضه اموال غیر منقول و... پرداخت.


محمد حسن زاده مدیر عامل سازمان املاک نیز از روش نوین فروش املاک و برگزاری جلسات متعدد کارشناسی جهت فروش املاک شهرداری خبر داد و با توجه به گزارشات ارائه شده در خصوص فروش قانونی و شفاف املاک در بورس کالا، اقدامات سازمان املاک و مستغلات را در خصوص روش های نوین فروش را تشریح کرد.

انتهای پیام

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.